Principal
Mandie Greene
Principal
Erick Hoffarth
Associate principal
Front office staff
Sharon Boyd | Secretary | |||||
Vickie Colpron | Enrollment Clerk | |||||
Heather Robinson | Health Room Clerk & Paraeducator |
Early childhood
Zoe Atallah | Inclusion Preschool Teacher | |||||
Stephanie Brzykcy | Inclusion Preschool Teacher | |||||
Karla Frodsham | ECSE Preschool Teacher | |||||
Leslie Good | Inclusion Preschool Teacher | |||||
Francesca Him | ECSE Preschool Teacher | |||||
Kathryn Moorlag | ECSE Preschool Teacher | |||||
Abby Zink | Inclusion Preschool Teacher |
Kindergarten teachers
Molly Davenport | ||||||
Emily Murgo |
First-grade teachers
Brad Beardsley | ||||||
Julie Cavarretta |
Second-grade teachers
Chris Brosnan | ||||||
Shirley Hodgell | ||||||
John Kessinger |
Third-grade teachers
Sunny Selders | ||||||
Lana Seto | ||||||
Michaell Steinberg-Lake |
Fourth-grade teachers
Sara Rodin | ||||||
April Wiltgen |
Fifth-grade teachers
Shawn Cunlisk | ||||||
Allison Straker |
Fitness and arts block teachers
Tabitha Dietritch | Physical Education | |||||
Gabrielle Durose | Music (Friday) | |||||
Stephanie Kennedy | Music | |||||
Amanda Rose | Art/Creative Movement | |||||
Donna Stone | Physical Education |
Specialists
Gabriella Agosthino | Structured Communication Program Teacher | ||||
Jaymie Beckley | Behavior Specialist | ||||
Traicy Bernal | Spanish Interpreter | ||||
Madeline Bozarth | Counselor | ||||
Rebecca Conary | Learning Support Teacher | ||||
Faun Corkum | Intervention Specialist 3rd-5th | faun.corkum@vansd.org | |||
Dominic Gianatassio | Structured Communication Classroom Teacher | ||||
Cheryl Huerena | ELL Teacher | ||||
Tami Hurd | Technology Specialist | ||||
Ian Manh | School Psychologist | ||||
Carrie Newton | Intervention Specialist K-2nd | ||||
Bracelle Peters | Teacher Librarian | bracelle.peters@vansd.org | |||
Summer Peterson | Behavior Systems Specialist | ||||
Julia Richards | Structured Communication Program Teacher | ||||
Madison Sparks | Speech Language Pathologist | ||||
Alexandra West | Nurse | ||||
Mary Wiley | Speech Language Pathologist | ||||
Andrew Wright | Elementary Achievement Coach |
Support staff: paraeducators
Charolette Brown | Inclusion Preschool Paraeducator | |||||
Christa Caldwell | ECSE Paraeducator | |||||
Denise Campbell | Library/Media Clerk | |||||
Shawna Cooley-Holleran | Inclusion Preschool Paraeducator | |||||
Arlene Dahl | ECSE Paraeducator | |||||
Kyra Graff | ECSE Paraeducator | |||||
Sarah Halgren | ECSE Paraeducator | |||||
Heather Johnson | Structured Communications Classroom | |||||
Esmeralda Lucatero | ECSE Paraeducator | |||||
Emily McBroom | Structured Communication Classroom | |||||
Laura Meyers | ECSE Paraeducator | |||||
Parminder Nijjar | ECSE Paraeducator | |||||
Chrystal Nunez | ECSE Paraeducator | |||||
Shawni Pederson | Structured Communications Classroom | |||||
Karyl Dela Pena | Paraeducator | |||||
Becky Pomerenk | Paraeducator | |||||
Deb Ponder | Paraeducator | |||||
Leslie Lopez Santiago | Structured Communications Classroom | |||||
Teresa Turpin | ECSE Paraeducator | |||||
Stonie Wason | Structured Communication Classroom |
Nutrition services
Sonja Ausmus | Kitchen Manager |
Building maintenance staff
Asdrual Garcia | Custodian | |||||
Chad Stevens | Building Operator |